Ligipääsetavuse teatis

Vaba aeg

HNRK on loonud erinevaid võimalusi, et patsiendid saaksid veeta meeldivalt, aktiivselt ja kasulikult vaba aega.

Terves HNRK-s on tasuta wifi-leviala.

Patsientidel on lubatud kaasa võtta oma sülearvuti. Samuti on HNRK-s patsientidele kasutamiseks mõeldud lauaarvuti. Lauaarvutil on ka ID-kaardilugemise võimalus.

Osakondades ja I korruse fuajees on erinevaid puhkenurki, kus võimalus teleri vaatamiseks, raamatute lugemiseks, mängimiseks ning kaaslastega vestlemiseks. Samuti on teler suuremas osas haigla palatitest.

A ja B korpuse avalikes ruumides läbi kõikide korruste, on teraapiaväliseks liikumiseks ja mängimiseks, käeliste tegevuste harjutamiseks, samuti mitmekülgseks nuputamiseks ja mõtlemistegevuseks Terviserada rohkem kui 40 tegevusasukohaga. Tegevus- ja mängupunktid rajal on varustatud infotahvlitega ja juhistega. Terviseraja läbimiseks saab küsida rajakaarti (soovi korral koos personaalse legendiga) osakonna õepostist.

Võimalus on mängida erinevaid mänge, näiteks piljard, lauatennis, boccia, korona, kriket, petank ja hulgaliselt erinevaid lauamänge. Täpsem info mängude kasutamisest on saadaval HNRK infolauas (I korrusel) ja õepostist.

HNRK avalikus Tegevus- ja mängupargis Sadama 20 territooriumil on eeliskasutusega HNRK patsientidele treeninguteks 150m pikkune ratastooli treeningrada koos erinevate keerukusega harjutustaskutega, välijõusaali seadmed ning pallimängu alad. Lapsi ootavad tegevuspargi mängualal linnak, kus saab ronida-turnida ja harjutada kätt erinevate mängudega, liivakastid, kiiged ja muud erinevad mängulised tegevuskohad. Infot pargialade kasutuse kohta, samuti lauatennise mänguvahendeid ja korvpalli pargis kasutamiseks ning ratastoolikiige võtit, saab küsida ja laenutada HNRK Infolauast. Pargi saamisloo ja kasutusvõimalustega saad tutvuda lähemalt siin: Ligipääsetav mängu- ja tegevuspark.

II ja III korruse palatikorpuste lõpus asuvates patsiendi puhkealadel on patsientidele kasutamiseks vastavalt seljatoega veloergomeeter ning käsiergomeeter. Ergomeetrid on hea võimalus olla päevas aktiivne ka teraapiate välisel ajal. Ergomeetrite kasutamine toimub täielikult patsiendi omavastutusel.

HNRK-d külastavad mitu korda aastas teatri ja muusikakollektiivid, pakkudes tasuta teatri- ja kontsertelamusi eelkõige meie taastusravikeskuse patsientidele. Lastele korraldatakse meisterdamise ja mänguõhtuid ning täiskasvanutele kogemuskohtumisi erinevatel teemadel.

I korruse fuajees on võimalik tutvuda väljapanekutega erinevate kunstnike  ja fotograafide kogudest. Tööpäevadel on avatud HNRK KOHVIK.

Lisaks pakub erinevaid ajaveetmise võimalusi haigla rahulik ja kaunis ümbruskond. On võimalus jalutada Promenaadil, külastada Haapsalu Kuursaali, Lossiplatsi ja väikeseid hubaseid kohvikuid, imetleda Evald Okase ja Epp-Maria Kokamäe kunsti. Suvisel perioodil on Haapsalus mitmeid kontserte ja etendusi, mille nautimise võimaldamiseks on suvehooaja öörahu hilisem talvisest.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.